Skočiť na hlavný obsah
Admin FF
11.04.2023

Filozofia a estetika krajiny

O krajine, maľbe a fenomenológii príde 3. a 4. mája 2023 prednášať odborník na fenomenológiu geografie Dr. Paolo Furia z univerzity v Turíne.

Prvý májový týždeň príde v rámci mobilitného programu ERASMUS+ na Katedru filozofie Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity Dr. Paolo Furia z Univerzity v Turíne. Paolo Furia sa zaoberá otázkami krajiny, estetiky a fenomenológie, čo budú aj hlavné témy jeho vystúpení. Pôsobí na Katedre humanitných štúdií a je členom Society for Ricœur Studies, Italian Society for Aesthetics a Interuniversity Centre of Morphology. V Trnave prednesie sériu prednášok Landscape aesthetics a vystúpi v rámci kolokvia o Landscape phenomenology.

Vo svojom filozofickom výskume sa Paolo Furia venuje kontinentálnej filozofii a problematike priestoru, geografie a estetickej skúsenosti. Zvlášť sa zaoberá aj filozofiou Paula Ricœura, pričom v novembri 2022 bol spoluorganizátorom medzinárodnej konferencie Paul Ricœur and the Challenges of Autonomy v Bratislave. Je autorom dvoch kníh v taliančine (Rifiuto, altrove, utopia: Una fenomenologia estetica del riconoscimento nell’opera di Paul Ricoeur a Estetica e geografia) a viacerých článkov v angličtine a francúzštine.

Program jeho prednášok a kolokvia si môžete bližšie pozrieť tu:
https://ff.truni.sk/aktivity-katedry

Otvoriť obrázok